WooCommerce - Extensions - WooCommerce Bookings - en to sv_SE translation catalogue (738 entries)

note: Translators: %1$s: Template name, %2$s: Template version, %3$s: Core version.
en: %1$s version %2$s is out of date. The core version is %3$s
sv_SE: Version %2$s av %1$s är föråldrad. Versionen i kärnan är %3$s

en: Overrides
sv_SE: Åsidosättningar

en: Unavailable
sv_SE: Inte tillgänglig

en: No nonce sent with request
sv_SE: Ingen engångskod skickad med begäran

en: WooCommerce Bookings has been activated!
sv_SE: WooCommerce Bookings har aktiverats!

en: Google Calendar account connected successfully!
sv_SE: Google Kalender-konto har anslutits!

en: WooCommerce Bookings: Google Calendar was disconnected because authentication keys were changed. Please connect again.
sv_SE: WooCommerce Bookings: Google Kalender kopplades från eftersom autentiseringsnycklar ändrades. Anslut igen.

note: translators: %1$s and %2$s are the opening and closing tags for the link to the bookings
en: Please %1$sclick here%2$s to see the associated bookings.
sv_SE: %1$sKlicka här%2$s för att se de associerade bokningarna.

en: resource
sv_SE: resurs

en: bookable product
sv_SE: bokningsbar produkt

en: Please visit our documentation for more information
sv_SE: Besök vår dokumentation för mer information

note: translators: %s: booking object
en: The booking object could not be read. This probably means the booking no longer exists or does not match the expected type. Here is the booking object: %s
sv_SE: Bokningsobjektet kunde inte läsas. Det innebär troligen att bokningen inte längre finns eller att den inte matchar den förväntade typen. Här är bokningsobjektet: %s

note: translators: 1: event ID
en: with an Event ID: %s
sv_SE: med ett händelse-ID: %s

note: translators: 1: error 2: booking ID
en: Error while adding/updating Google event, %1$s for booking #%2$d
sv_SE: Det gick inte att lägga till/uppdatera Google-händelse, %1$s för bokning %2$d

note: translators: 1: settings URL with opening <a> tag 2: closing </a> tag
en: Please verify that your Google Calendar %1$ssettings%2$s are correct
sv_SE: Verifiera att dina Google Kalender-%1$sinställningar%2$s är korrekta

note: translators: 1: booking ID 2: event ID
en: Booking #%1$d successfully synced to Google Calendar with an Event ID: %2$s
sv_SE: Bokning %1$d har synkroniserats till Google Kalender med ett händelse-ID: %2$s

note: translators: %1$s - opening <p> tag, %2$s - closing </p> tag, %3$s - opening <a> tag, %4$s - closing </a> tag
en: %1$sTo sync with Google Calendar using an app provided by WooCommerce.com, click the "Connect with Google" button below to authorize access to your Google calendar. For more details, refer the %2$sofficial documentation%3$s.%4$s
sv_SE: %1$sFör att synkronisera med Google Kalender med en app från WooCommerce.com, klicka på knappen "Anslut med Google" nedan för att ge åtkomst till din Google-kalender. För mer information, se den %2$sofficiella dokumentationen%3$s.%4$s

note: translators: %1s: support link start tag, %2s: support link end tag
en: If things aren't going quite as expected, we're happy to help -- please %1$1sreach out to our support team%2$2s.
sv_SE: Om saker och ting inte går riktigt som förväntat finns vi här för att hjälpa dig – %1$1skontakta vårt supportteam%2$2s.

en: Saving will also sync to Google Calendar
sv_SE: Synkronisering till Google Kalender sker också vid sparande.

en: at
sv_SE: den

en: Notes
sv_SE: Noteringar

en: left
sv_SE: vänster

en: Edit booking
sv_SE: Redigera bokning

en: It looks like these days are booked and no longer available, please try again with different days.
sv_SE: Det ser ut som om dessa dagar är bokade och inte längre tillgängliga, försök igen med andra dagar.

en: Create from a blank template
sv_SE: Skapa från en tom mall

en: Start from scratch
sv_SE: Börja från början

note: translators: 1: opening link 2: closing link.
en: Or, if you know your business like we think you do and you are confident in filling in an array of settings, be our guest! We have %1$sdocumentation%2$s to assist you.
sv_SE: Eller så kan du, om du känner ditt företag så väl som vi tror att du gör och känner dig trygg med att ange en mängd olika inställningar själv, fortsätta på egen hand. Vi har %1$sdokumentation%2$s som kan hjälpa dig.

en: Get started from scratch
sv_SE: Kom igång från början

en: Use template
sv_SE: Använd mall

en: Booking features utilized
sv_SE: Använda bokningsfunktioner

en: Choose a template option below and get started quickly with your online bookings. 👇
sv_SE: Välj ett mallalternativ nedan och kom igång snabbt med dina onlinebokningar. 👇

en: Get started quickly with a template
sv_SE: Kom igång snabbt med en mall

en: Something went wrong, please try again.
sv_SE: Något gick fel, försök igen.

en: Add Product
sv_SE: Lägg till produkt

note: translators: 1: Anchor tag open tag html 2: Anchor tag close tag html
en: WooCommerce Bookings now includes bookable product templates that can be imported to more easily set up new bookable products. %1$sClick here%2$s to learn more about them.
sv_SE: WooCommerce Bookings inkluderar nu bokningsbara produktmallar som kan importeras för att enklare ställa in nya bokningsbara produkter. %1$sKlicka här%2$s för att lära dig mer om dem.

en: Notification
sv_SE: Avisering

en: Create Booking
sv_SE: Skapa bokning

en: Templates
sv_SE: Mallar

en: View Booking Calendar &rarr;
sv_SE: Visa bokningskalender &rarr;

en: If there are multiple rules with the same priority, then the order of the rules is considered. In this case the rule with the higher order will take precedence over the rule with the lower order.
sv_SE: Om det finns flera regler med samma prioritet beaktas reglernas ordning. I detta fall kommer regeln med den högre ordningen att ha företräde framför regeln med den lägre ordningen.

en: A lower priority rule will always override a higher priority rule e.g. 9 overrides 10.
sv_SE: En regel med lägre prioritet åsidosätter alltid en regel med högre prioritet, 9 åsidosätter t.ex. 10.

note: translators: %1$s is replaced with the opening anchor tag; %2$s with the closing
en: For more information on setting up store availability rules, please see our %1$sdocumentation%2$s.
sv_SE: Mer information om hur du ställer in regler för butikstillgänglighet finns i vår %1$sdokumentation%2$s.

en: This section will set the availability of your store (e.g. open and closed hours). All bookable products will adopt your store's availability.
sv_SE: Den här sektionen anger tillgängligheten för din butik (dvs. dina öppettider). Alla bokningsbara produkter antar din butiks tillgänglighet.

en: Error: Resource not found, please try again
sv_SE: Fel: Resurs hittades inte, försök igen

note: translators: %1$s - line breaks, %2$s - URL to use as authorised redirect URI
en: Enter the credentials below to use a custom Google Calendar API app. Disconnect existing connection to enter credentials.%1$sAdd %2$s to the Authorized redirect URIs of your Google Cloud App.
sv_SE: Ange autentiseringsuppgifterna nedan för att använda en anpassad Google Kalender-API-app. Koppla från den befintliga anslutningen för att ange autentiseringsuppgifterna.%1$sLägg till %2$s i de auktoriserade omdirigerings-URI:erna för din Google Cloud-app.

note: translators: 1: Booking product name
en: Sorry, the selected block is no longer available for %1$s. Please choose another block.
sv_SE: Det valda blocket är inte längre tillgängligt för %1$s. Välj annat block.

en: Next Month
sv_SE: Nästa månad

en: Previous Month
sv_SE: Föregående månad

en: Please wait, the latest available slots are being processed in the background.
sv_SE: Vänta, de senaste tillgängliga platserna bearbetas i bakgrunden.

en: Google Events
sv_SE: Google-händelser

en: Availability Rules
sv_SE: Tillgänglighetsregler

en: You are not authorized to perform this action
sv_SE: Du har inte behörighet att utföra denna åtgärd

en: No slots available.
sv_SE: Inga tidsluckor tillgängliga.

en: This month is unavailable
sv_SE: Denna månad är inte tillgänglig

en: This month is fully booked and unavailable
sv_SE: Denna månad är fullbokad och otillgänglig

en: This month is available
sv_SE: Denna månad är tillgänglig

en: Error: The booking product details are missing.
sv_SE: Fel: Bokningsproduktens information saknas.

en: Please refresh the page and try again.
sv_SE: Uppdatera sidan och försök igen.

en: Sorry, you are not allowed to edit this item.
sv_SE: Du har inte behörighet att redigera detta objekt.

en: Click the "Export" button to export this product, it's settings, as well as any applicable resources, persons, and global availability rules. This will create a ZIP file that will then be downloaded to your local device to help WooCommerce support troubleshoot your bookings setup, if needed.
sv_SE: Klicka på knappen "Exportera" för att exportera den här produkten, dess inställningar samt eventuella tillämpliga resurser, personer och globala tillgänglighetsregler. Detta kommer att skapa en ZIP-fil som sedan kan laddas ner till din lokala enhet för att, vi behov, hjälpa WooCommerce-supporten att felsöka din bokningskonfiguration.

en: Unable to export!
sv_SE: Det går inte att exportera.

en: This booking product does not exist!
sv_SE: Den här bokningsprodukten finns inte.

en: Unauthorised request, please try again.
sv_SE: Obehörig begäran, försök igen.

en: Export
sv_SE: Exportera

en: The booking duration has been set to 24 as a duration greater than 24 hours is not allowed when Availability is "not-available by default".
sv_SE: Bokningen varaktighet måste vara satt till 24 timmar, eftersom en längre varaktighet än 24 timmar inte tillåts när tillgängligheten är "ej tillgängliga som standard".

en: A duration greater than 24 hours is not allowed when Availability is "not-available by default".
sv_SE: En längre varaktighet än 24 timmar tillåts inte när tillgängligheten är "ej tillgängliga som standard".

en: When enabled any changes to the event description must be done from the WooCommerce Bookings event. Any changes made directly to the event description in Google Calendar will be lost when data is synced.
sv_SE: När det här alternativet är aktiverat måste alla ändringar i händelsebeskrivningen göras direkt i WooCommerce Bookings-händelsen. Alla ändringar som görs direkt i händelsebeskrivningen i Google Kalender kommer att gå förlorade när data synkroniseras.

en: Enable overwrite
sv_SE: Aktivera överskrivning

en: Overwrite Description
sv_SE: Skriv över beskrivning

en: View order &rarr;
sv_SE: Visa beställning &rarr;

en: This section shows any files that are overriding the default WooCommerce Bookings template pages.
sv_SE: Den här sektionen visar alla filer som åsidosätter WooCommerce Bookings egna mallsidor.

en: WooCommerce Bookings template overrides
sv_SE: Åsidosättanden av WooCommerce Bookings-mallar

en: Maximum duration needs to be greater than or equal to the minimum duration.
sv_SE: Maximal varaktighet måste vara längre än eller lika med den minsta varaktigheten.

en: Minimum duration needs to be less than or equal to maximum duration.
sv_SE: Minsta varaktighet måste vara mindre än eller lika med maximal varaktighet.

en: Customer Information
sv_SE: Kundinformation

en: This setting is being overridden at the resource level.
sv_SE: Denna inställning åsidosätts på resursnivå.

en: Are you sure you want to cancel your booking?
sv_SE: Är du säker på att du vill avbryta din bokning?

en: We weren't able to get that information. Please contact the store owner for help.
sv_SE: Vi kunde inte hämta denna information. Kontakta butiksägaren för att få hjälp.

en: Use this payment method to check out and get availability from the shop owner.
sv_SE: Använd den här betalningsmetoden i kassan och få tillgång av butiksägaren.

en: Booked:
sv_SE: Bokad:

note: translators: 1: minimum duration 2: duration unit
en: The minimum duration is %1$d %2$s
sv_SE: Minimitiden är %1$d %2$s

note: translators: 1: maximum duration 2: duration unit
en: The maximum duration is %1$d %2$s
sv_SE: Den maximala tiden är %1$d %2$s

en: Check this to delete an event from Google Calendar when the corresponding store availability is deleted.
sv_SE: Markera detta för att ta bort en händelse från Google Kalender när den motsvarande butikstillgängligheten tas bort.

en: Delete Events from Google Calendar
sv_SE: Ta bort händelser från Google Kalender

en: Deletion Preference
sv_SE: Borttagningsinställningar

en: Date should be of the format yyyy-mm-dd and cannot be empty.
sv_SE: Datumet ska vara i formatet åååå-mm-dd och får inte vara tomt.

en: Start date cannot be greater than end date.
sv_SE: Startdatumet kan inte vara ett senare datum än slutdatumet.

en: "Start and end date" should be of the format yyyy-mm-dd and cannot be empty.
sv_SE: "Start- och slutdatum" ska vara i formatet åååå-mm-dd och får inte vara tomt.

en: Invalid request!
sv_SE: Ogiltig begäran!

en: Connect with custom Google app
sv_SE: Anslut med anpassad Google-app

en: Please fill out all required fields from above and save changes.
sv_SE: Fyll i alla obligatoriska fält ovan och spara ändringar.

en: Select your Calendar.
sv_SE: Välj din kalender.

en: Connected Calendar Settings
sv_SE: Inställningar för ansluten kalender

en: Enter the Google Client Secret associated with your Calendar API app.
sv_SE: Ange Google-klienthemligheten som är associerad med din Kalender API-app.

en: Client Secret
sv_SE: Klienthemlighet

en: Enter the Google Client ID associated with your Calendar API app.
sv_SE: Ange det Google-klient-ID som är associerat med din Kalender API-app.

en: Client ID
sv_SE: Klient-ID

en: Connect with a custom Google Calendar App
sv_SE: Anslut med en anpassad Google Kalender-app

note: translators: 1: href link to list of bookings, 2: booking post type link
en: <a href="%1$s">Add or edit a product</a> to manage bookings in the Product Data section for individual products and then go to the <a href="%2$s" target="_blank">Bookings page</a> to manage them individually.
sv_SE: <a href="%1$s">Lägg till eller redigera en produkt</a> för att hantera sektionen Produktdata för enskilda produkter och gå sedan till sidan <a href="%2$s" target="_blank">Bokningar</a> för att hantera dem individuellt.

en: Unserializing instances of this class is forbidden.
sv_SE: Deserialisering av instanser för denna klass är förbjudet.

en: Cloning is forbidden.
sv_SE: Kloning är förbjudet.

en: Premium Support
sv_SE: Premium-support

en: Visit Premium Customer Support
sv_SE: Besök premiumkundsupporten

en: Docs
sv_SE: Dokument

en: View Documentation
sv_SE: Visa dokumentation

note: translators: %s WC download URL link.
en: Bookings requires WooCommerce to be installed and active. You can download %s here.
sv_SE: Bokningar kräver att WooCommerce är installerat och aktiverat. Du kan ladda ned %s här.

en: Your browser must support JavaScript in order to make a booking.
sv_SE: Din webbläsare måste stödja JavaScript för att kunna göra en bokning.

note: translators: 1: person count
en: %d Persons
sv_SE: %d personer

note: translators: %s: timezone name
en: in timezone: %s
sv_SE: i tidszon: %s

en: View my bookings &rarr;
sv_SE: Visa mina bokningar &rarr;

en: View booking &rarr;
sv_SE: Visa bokning &rarr;

note: translators: 1: booking id
en: Booking #%s
sv_SE: Bokning #%s

en: My Bookings
sv_SE: Mina bokningar

en: No bookings available yet.
sv_SE: Inga bokningar tillgängliga ännu.

en: Go Shop
sv_SE: Gå till butik

en: Cancel
sv_SE: Avbryt

en: Booked
sv_SE: Bokad

note: translators: 1: booking start date
en: This is a reminder that your booking will take place on %1$s. The details of your booking are shown below.
sv_SE: Detta är en påminnelse om att din bokning startar den %1$s. Detaljerna för din bokning visas nedan.

en: The details of your booking are shown below.
sv_SE: Detaljerna i din bokning visas nedan.

note: translators: 1: order date
en: Order date: %s
sv_SE: Orderdatum: %s

note: translators: 1: order number
en: Order number: %s
sv_SE: Ordernummer: %s

note: translators: 1: time zone
en: Time Zone: %s
sv_SE: Tidszon: %s

note: translators: 1: booking end date
en: Booking End Date: %s
sv_SE: Bokningens slutdatum: %s

note: translators: 1: booking start date
en: Booking Start Date: %s
sv_SE: Bokning startdatum: %s

note: translators: 1: booking title
en: Booking Type: %s
sv_SE: Bokningstyp: %s

note: translators: 1: booking id
en: Booking ID: %s
sv_SE: Boknings ID: %s

note: translators: 1: booking product title
en: Booked: %s
sv_SE: Bokade: %s

en: The following booking has been cancelled by the customer. The details of the cancelled booking can be found below.
sv_SE: Följande bokning har avbrutits av kunden. Detaljerna för den avbokade bokningen finns nedan.

note: translators: 1: booking start date
en: This is a reminder that your booking will take place on %1$s.
sv_SE: Detta är en påminnelse om att din bokning startar den %1$s.

en: Your booking has been received and it's pending confirmation. The details of your booking are shown below.
sv_SE: Din bokning har mottagits och väntar på bekräftelse. Detaljerna för din bokning visas nedan.

en: Price
sv_SE: Pris

en: Quantity
sv_SE: Kvantitet

note: translators: 1: checkout payment url
en: Pay for booking
sv_SE: Betala för bokning

note: translators: 1: checkout payment url
en: To pay for this booking please use the following link: %s
sv_SE: För att betala för denna bokning använd följande länk: %s

en: Your booking has been confirmed. The details of your booking are shown below.
sv_SE: Din bokning har bekräftats. Detaljerna för din bokning visas nedan.

en: Please contact us if you have any questions or concerns.
sv_SE: Kontakta oss om du har några frågor eller problem.

en: We are sorry to say that your booking could not be confirmed and has been cancelled. The details of the cancelled booking can be found below.
sv_SE: Vi beklagar att din bokning inte kunde bekräftas och har avbrutits. Detaljerna för den avbokade bokningen finns nedan.

note: translators: 1: billing first name translators: 1: customer first name
en: Hello %s
sv_SE: Hej %s

en: This booking is awaiting your approval. Please check it and inform the customer if the date is available or not.
sv_SE: Den här bokningen väntar på ditt godkännande. Kontrollera den och informera kunden om datumet är tillgängligt eller inte.

note: translators: 1: billing first and last name
en: A new booking has been made by %s. The details of this booking are as follows:
sv_SE: En ny bokning har gjorts av %s. Detaljerna i denna bokning är följande:

note: translators: 1: billing first and last name
en: A booking has been made by %s and is awaiting your approval. The details of this booking are as follows:
sv_SE: En bokning har gjorts av %s och väntar på ditt godkännande. Detaljerna för bokningen ser ut som följer:

note: translators: 1: a href to booking
en: You can view and edit this booking in the dashboard here: %s
sv_SE: Du kan visa och redigera denna bokning i adminpanelen här: %s

en: Booking End Date
sv_SE: Boknings slutdatum

en: Booking Start Date
sv_SE: Bokningens startdatum

en: The following booking has been cancelled. The details of the cancelled booking can be found below.
sv_SE: Följande bokning har avbrutits. Detaljerna för den avbrutna bokningen visas nedan.

en: Choose a date above to see available times.
sv_SE: Välj ett datum ovan för att se tillgängliga tider.

en: Times are in
sv_SE: Tider anges i

en: End
sv_SE: Slut

en: Year
sv_SE: år

en: YYYY
sv_SE: ÅÅÅÅ

en: Start
sv_SE: Starta

en: F j, Y
sv_SE: j F, Y

en: night | nights
sv_SE[0]: natt
sv_SE[1]: nätter

en: minute | minutes
sv_SE[0]: minut
sv_SE[1]: minuter

en: hour | hours
sv_SE[0]: timme
sv_SE[1]: timmar

en: week | weeks
sv_SE[0]: vecka
sv_SE[1]: veckor

en: month | months
sv_SE[0]: månad
sv_SE[1]: månader

en: Rules with lower priority numbers will override rules with a higher priority (e.g. 9 overrides 10 ). Global rules take priority over product rules which take priority over resource rules. By using priority numbers you can execute rules in different orders.
sv_SE: Regler med lägre prioritetsnummer åsidosätter regler med högre prioritet (9 åsidosätter t.ex. 10). Globala regler prioriteras framför produktregler som prioriteras framför resursregler. Genom att använda prioritetsnummer kan du utföra regler i olika ordningar.

en: In Cart
sv_SE: I varukorg

en: Complete
sv_SE: Slutförd

en: Cancelled
sv_SE: Avbruten

en: Paid
sv_SE: Betald

en: Confirmed
sv_SE: Bekräftat

en: Pending Confirmation
sv_SE: Väntar på bekräftelse

en: Unpaid
sv_SE: Obetald

en: Time Zone
sv_SE: Tidszon

en: Booking Time
sv_SE: Bokningstid

en: Booking Date
sv_SE: Bokningsdatum

en: Partially Paid
sv_SE: Delvis betald

note: translators: 1: count, 2: count
en: Partially Paid <span class="count">(%s)</span> | Partially Paid <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Delvis betald <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Delvis betalda <span class="count">(%s)</span>

[ctx: woocommerce-bookings]
en: Partially Paid
sv_SE: Delvis betald

en: Only applies to options which use quantity based prices.
sv_SE: Gäller endast för alternativ som använder kvantitetsbaserade priser.

en: Bookings: Multiply cost by block count
sv_SE: Bokningar: Multiplicera kostnad per block

en: Bookings: Multiply cost by person count
sv_SE: Bokningar: Multiplicera kostnaden per person

en: Your booking is awaiting confirmation. You will be notified by email as soon as we've confirmed availability.
sv_SE: Din bokning väntar på bekräftelse. Du kommer att meddelas via e-post när vi har bekräftat tillgänglighet.

en: Your booking has been confirmed. Thank you.
sv_SE: Din bokning har bekräftats. Tack.

en: This order is awaiting confirmation from the shop manager
sv_SE: Denna order väntar på bekräftelse från butikschefen

en: This gateway requires no configuration.
sv_SE: Denna gateway kräver ingen konfiguration.

en: This is fictitious payment method used for bookings that requires confirmation.
sv_SE: Detta är fiktiv betalningsmetod som används för bokningar som kräver bekräftelse.

en: Request Confirmation
sv_SE: Begär Bekräftelse

en: Check booking availability
sv_SE: Kontrollera bokningstillgänglighet

note: translators: %s: heading confirmation
en: This controls the main heading contained within the email notification for Pending confirmation bookings. Leave blank to use the default heading: <code>%s</code>.
sv_SE: Detta styr huvudrubriken i e-postmeddelandet för bokningar som väntar på bekräftelse. Lämna tomt för att använda standardrubriken: <code>%s</code>.

en: Email Heading (Pending confirmation)
sv_SE: E-postrubrik (Väntar på bekräftelse)

note: translators: %s: subject confirmation
en: This controls the email subject line for Pending confirmation bookings. Leave blank to use the default subject: <code>%s</code>.
sv_SE: Detta styr ämnesraden för e-post för bokningar som väntar på bekräftelse. Lämna tomt för att använda standardämnet: <code>%s</code>.

en: Subject (Pending confirmation)
sv_SE: Ämne (Väntar på bekräftelse)

en: [{blogname}] A new booking for {product_title} (Order {order_number}) is awaiting your approval - {order_date}
sv_SE: [{blogname}] En ny bokning för {product_title} (Order {order_number}) väntar på ditt godkännande - {order_date}

en: [{blogname}] New booking for {product_title} (Order {order_number}) - {order_date}
sv_SE: [{blogname}] Ny bokning for {product_title} (Order {order_number}) - {order_date}

en: Confirm booking
sv_SE: Bekräfta bokning

en: New booking
sv_SE: Ny bokning

en: New booking emails are sent to the admin when a new booking is created and paid. This email is also received when a Pending confirmation booking is created.
sv_SE: e-postmeddelanden om nya bokningar skickas till administratören när en bokning har skapats och betalats. Detta e-postmeddelande skickas även när en bokning med statusen Väntar på bekräftelse har skapats.

en: [{blogname}] A reminder about your booking of {product_title}
sv_SE: [{blogname}] En påminnelse om din bokning av "{product_title}"

en: Booking reminders are sent to the customer to remind them of an upcoming booking.
sv_SE: Bokningspåminnelser skickas till kunden för att påminna dem om en kommande bokning.

en: Booking Reminder
sv_SE: Bokningspåminnelse

en: [{blogname}] Your booking of {product_title} has been received, and it's pending confirmation (Order {order_number}) - {order_date}
sv_SE: [{blogname}] Din bokning av {product_title} har mottagits och väntar på bekräftelse (Order {order_number}) - {order_date}

en: Booking pending confirmation emails are sent when the status of a booking goes to pending confirmation.
sv_SE: E-postmeddelanden om bokningar som väntar på bekräftelse skickas när statusen för en bokning övergår till Väntar på bekräftelse.

en: Booking Pending Confirmation
sv_SE: Bokning som väntar på bekräftelse

en: Booking notification emails are sent manually from WooCommerce > Bookings > Send Notification.
sv_SE: Boknings e-postmeddelanden skickas manuellt från WooCommerce> Bokning> Skicka Meddelande.

en: Booking Notification
sv_SE: Bokningsmeddelande

en: [{blogname}] Your booking of {product_title} has been confirmed (Order {order_number}) - {order_date}
sv_SE: [{blogname}] Din bokning av "{product_title}" är bekräftad (Order {order_number}) - {order_date}

en: Booking confirmed emails are sent when the status of a booking goes to confirmed.
sv_SE: Bokningsbekräftade e-post skickas när statusen för en bokning går till bekräftad.

en: Booking Confirmed
sv_SE: Bokningen är bekräftat

en: [{blogname}] Your booking of {product_title} has been cancelled
sv_SE: [{blogname}] Din bokning av ”{product_title}” har avbrutits_title}" har avbrutits

en: Multipart
sv_SE: Multi

en: Plain text
sv_SE: Enkel text

en: Choose which format of email to send.
sv_SE: Välj vilket format för e-post för att skicka.

en: Email type
sv_SE: E-posttyp

note: translators: %s: heading
en: This controls the main heading contained within the email notification. Leave blank to use the default heading: <code>%s</code>.
sv_SE: Detta styr huvudrubriken i e-postmeddelandet. Lämna tomt för att använda standardrubriken: <code>%s</code>.

en: Email Heading
sv_SE: E-postrubrik

note: translators: %s: subject
en: This controls the email subject line. Leave blank to use the default subject: <code>%s</code>.
sv_SE: Detta styr ämnesraden för e-post. Lämna tomt för att använda standardämnet: <code>%s</code>.

note: translators: %s: admin email
en: Enter recipients (comma separated) for this email. Defaults to <code>%s</code>.
sv_SE: Ange mottagare (kommaseparerade) för detta mail. Standard är <code>%s</code>.

en: Recipient(s)
sv_SE: Mottagare

en: Enable this email notification
sv_SE: Aktivera det här e-postmeddelande

en: Enable/Disable
sv_SE: Aktivera/inaktivera

en: [{blogname}] A booking of {product_title} has been cancelled
sv_SE: [{blogname}] En bokning av {product_title} har avbrutits

en: Booking Cancelled
sv_SE: Bokning avbruten

en: Booking cancelled emails are sent when the status of a booking goes to cancelled.
sv_SE: E-postmeddelanden om avbrutna bokningar skickas när statusen för en bokning övergår till Avbruten.

en: Admin Booking Cancelled
sv_SE: Administratörsbokning avbruten

en: Invalid booking person type.
sv_SE: Ogiltig persontyp för bokning.

note: translators: 1: person type sort order
en: Person Type #%d
sv_SE: Persontyp #%d

en: Invalid event.
sv_SE: Ogiltig händelse.

note: translators: %s: Booking date
en: Booking &ndash; %s
sv_SE: Bokning &ndash; %s

en: Sorry, the selected block is not available
sv_SE: Det valda blocket är inte tillgängligt

note: translators: 1: person name 2: minimum persons
en: The minimum %1$s per group is %2$d
sv_SE: Det lägsta antalet %1$s per grupp är %2$d

note: translators: 1: person name 2: maximum persons
en: The maximum %1$s per group is %2$d
sv_SE: Det högsta antalet %1$s per grupp är %2$d

note: translators: 1: minimum persons
en: The minimum persons per group is %d
sv_SE: Minimi personer per grupp är %d

note: translators: 1: maximum persons
en: The maximum persons per group is %d
sv_SE: De maximala personer per grupp är %d

en: Sorry, bookings cannot start on this day.
sv_SE: Bokningar kan inte starta på den här dagen.

note: translators: 1: maximum date
en: The latest booking possible is currently %s.
sv_SE: Den senast möjliga bokningen är för närvarande %s.

note: translators: 1: minimum date
en: The earliest booking possible is currently %s.
sv_SE: Den tidigast möjliga bokningen är för närvarande %s.

en: You must choose a future date and time.
sv_SE: Du måste välja ett framtida datum och tid.

en: Time is required - please choose one above
sv_SE: Tid krävs - välj en ovan

en: Date is required - please choose one above
sv_SE: Datum krävs - välj en ovan

en: Duration is required - please enter a duration greater than zero
sv_SE: Varaktighet krävs - ange en varaktighet som är större än noll

en: Please choose a resource type
sv_SE: Välj en resurstyp

en: This block cannot be booked.
sv_SE: Detta block kan inte bokas.

note: translators: 1: available quantity 2: booking block date
en: There is a maximum of %1$d place remaining on %2$s | There are a maximum of %1$d places remaining on %2$s
sv_SE[0]: Det finns högst %1$d plats kvar den %2$s
sv_SE[1]: Det finns högst %1$d platser kvar den %2$s

note: translators: 1: available quantity
en: There is a maximum of %d place remaining | There are a maximum of %d places remaining
sv_SE[0]: Det finns högst %d plats kvar
sv_SE[1]: Det finns högst %d platser kvar

note: translators: 1: display price
en: From: %s
sv_SE: Från: %s

en: Book now
sv_SE: Boka nu

en: Check Availability
sv_SE: Kontrollera tillgänglighet

[ctx: Guest string with name from booking order in brackets]
note: translators: 1: guest name
en: %s (Guest)
sv_SE: %s (Gäst)

note: translators: 1: booking id 2: old status 3: new status
en: Booking #%1$d status changed from "%2$s" to "%3$s"
sv_SE: Statusen för bokning #%1$d ändrades från "%2$s" till "%3$s"

en: Was In Cart
sv_SE: Var i varukorg

en: Invalid product.
sv_SE: Ogiltig produkt.

en: Product
sv_SE: Produkt

en: Invalid data store.
sv_SE: Ogiltigt datalager.

note: translators: %s is the type of object being deleted
en: You cannot trash/delete a %s that has Bookings associated with it.
sv_SE: Du kan inte slänga/ta bort en %s som har bokningar associerade till sig.

note: translators: 1: URL to Firstday settings 2: first day of week
en: Set start day from <a href="%1$s">WordPress settings</a> (%2$s)
sv_SE: Ange startdag baserat på <a href="%1$s">WordPress-inställningarna</a> (%2$s)

en: Set start day from visitor's locale
sv_SE: Ange startdag baserat på användarens språkversion

en: Calendar start day
sv_SE: Startdag för kalender

en: Whether to display the current timezone on the calendar frontend
sv_SE: Huruvida den aktuella tidszonen ska visas i kalenderns front-end

en: Display a timezone
sv_SE: Visa en tidszon

note: translators: 1: URL to Timezone String settings
en: <div>Due to the sites current UTC offset selection the timezone above is displaying an estimation.</div><div>To ensure accurate timezone setups, select a location based timezone in the <a href="%1$s">WordPress settings</a>.</div>
sv_SE: <div>På grund av webbplatsernas aktuella UTC-förskjutning visar tidszonen ovan en uppskattning.</div><div>För att säkerställa korrekta tidszonsinställningar, välj en platsbaserad tidszon i <a href="%1$s">WordPress-inställningarna</a>.</div>

note: translators: 1: URL to Timezone String settings 2: server timezone
en: Display your local time from <a href="%1$s">WordPress settings</a> (%2$s)
sv_SE: Visa din lokala tid baserat på <a href="%1$s">WordPress-inställningarna</a> (%2$s)

en: Display visitor's local time
sv_SE: Visa besökarens lokala tid

en: Timezone
sv_SE: Tidszon

en: Schedule Bookings events, such as reminder emails and auto-completions of bookings, using your site’s configured timezone.
sv_SE: Schemalägg bokningshändelser, såsom påminnelsemeddelanden och automatiska slutföranden av bokningar, med den konfigurerade tidszonen för din webbplats.

en: Enable Bookings Timezone Calculation
sv_SE: Aktivera tidszonsberäkning för bokningar

note: translators: 1: count, 2: count
en: In Cart <span class="count">(%s)</span> | In Cart <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: I varukorg <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: I varukorg <span class="count">(%s)</span>

[ctx: woocommerce-bookings]
en: In Cart
sv_SE: I varukorg

note: translators: 1: count, 2: count
en: Cancelled <span class="count">(%s)</span> | Cancelled <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Avbruten <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Avbrutna <span class="count">(%s)</span>

[ctx: woocommerce-bookings]
en: Cancelled
sv_SE: Avbruten

note: translators: 1: count, 2: count
en: Pending Confirmation <span class="count">(%s)</span> | Pending Confirmation <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Väntar på bekräftelse <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Väntar på bekräftelser <span class="count">(%s)</span>

[ctx: woocommerce-bookings]
en: Pending Confirmation
sv_SE: Väntar på bekräftelse

note: translators: 1: count, 2: count
en: Un-paid <span class="count">(%s)</span> | Un-paid <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Obetald <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Obetalda <span class="count">(%s)</span>

[ctx: woocommerce-bookings]
en: Un-paid
sv_SE: Obetald

note: translators: 1: count, 2: count
en: Confirmed <span class="count">(%s)</span> | Confirmed <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Bekräftad <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Bekräftade <span class="count">(%s)</span>

[ctx: woocommerce-bookings]
en: Confirmed
sv_SE: Bekräftad

note: translators: 1: count, 2: count
en: Paid &amp; Confirmed <span class="count">(%s)</span> | Paid &amp; Confirmed <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Betald och bekräftad <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Betalda och bekräftade <span class="count">(%s)</span>

[ctx: woocommerce-bookings]
en: Paid &amp; Confirmed
sv_SE: Betald och bekräftad

note: translators: 1: count, 2: count
en: Complete <span class="count">(%s)</span> | Complete <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Slutförd <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Slutförda <span class="count">(%s)</span>

[ctx: woocommerce-bookings]
en: Complete
sv_SE: Klar

en: This is where bookings are stored.
sv_SE: Det är här bokningar lagras.

en: All Bookings
sv_SE: Alla bokningar

[ctx: Admin menu name]
en: Bookings
sv_SE: Bokningar

en: Parent Bookings
sv_SE: Överordnade bokningar

en: No Bookings found in trash
sv_SE: Inga bokningar hittades i papperskorgen

en: No Bookings found
sv_SE: Inga bokningar hittades

en: Search Bookings
sv_SE: Sök bokningar

en: View Booking
sv_SE: Visa bokning

en: New Booking
sv_SE: Ny bokning

en: Edit Booking
sv_SE: Redigera bokning

en: Add New Booking
sv_SE: Lägg till ny bokning

en: Bookable resources are bookable within a bookings product.
sv_SE: Bokningsbara resurser kan bokas inom en bokningsprodukt.

[ctx: Admin menu name]
en: Resources
sv_SE: Resurser

en: Parent Resources
sv_SE: Överordnade resurser

en: No Resource found in trash
sv_SE: Inga resurs hittades i papperskorgen

en: No Resource found
sv_SE: Ingen resurs hittad

en: Search Resource
sv_SE: Sök resurs

en: View Resource
sv_SE: Visa resurs

en: New Resource
sv_SE: Ny resurs

en: Edit Resource
sv_SE: Redigera resurs

en: Add New Resource
sv_SE: Lägg till ny resurs

en: Add Resource
sv_SE: Lägg till resurs

en: Bookable resource
sv_SE: Bokningsbar resurs

en: Bookable resources
sv_SE: Bokningsbara resurser

en: Person Type
sv_SE: Persontyp

en: Booking description:
sv_SE: Bokningsbeskrivning:

note: translators: 1: site name
en: Bookings from %s
sv_SE: Bokningar från %s

en: Booking
sv_SE: Bokning

note: translators: %s URL to edit booking
en: NOTE: this event cannot be edited in Google Calendar. If you need to make changes, <a href="%s" target="_blank">please edit this booking in WooCommerce</a>.
sv_SE: OBS! Den här händelsen kan inte redigeras i Google Kalender. Om du behöver göra ändringar kan du <a href="%s" target="_blank">redigera den här bokningen i WooCommerce</a>.

en: Booking Type
sv_SE: Bokningstyp

en: Booking ID
sv_SE: Boknings-ID

en: Failed to connect to your Google Calendar account, please try again, if the problem persists, turn on Debug Log option and see what is happening.
sv_SE: Misslyckades att ansluta till ditt Google Kalender-konto, försök igen. Om problemet kvarstår, aktivera alternativet ”Felsökningslogg” och se vad som händer.

en: Permission denied!
sv_SE: Åtkomst nekad!

en: Account not properly connected, reset successfully!
sv_SE: Kontot var inte korrekt anslutet, men har återställts!

en: Failed to disconnect to your account, please try again, if the problem persists, turn on Debug Log option and see what is happening.
sv_SE: Det gick inte att koppla från ditt konto. Försök igen. Om problemet kvarstår, aktivera alternativet Felsökningslogg och kontrollera vad som händer.

en: Account disconnected successfully!
sv_SE: Konto kopplades från utan problem!

en: Disconnect
sv_SE: Koppla från

en: Successfully authenticated.
sv_SE: Autentiserad utan problem.

en: Connect with Google
sv_SE: Anslut med Google

en: Select a calendar from the list
sv_SE: Välj en kalender i listan

note: translators: 1: log file path
en: Log Google Calendar events, such as API requests, inside %s
sv_SE: Logga Google Kalender-händelser, såsom API-begäranden, i %s

en: Enable logging
sv_SE: Aktivera loggning

en: Debug Log
sv_SE: Felsökningslogg

en: Manage the sync flow between your Store calendar and Google calendar.
sv_SE: Hantera synkroniseringsflödet mellan din butikskalender och Google-kalendern.

en: Sync one way - from Store to Google
sv_SE: Synkronisera åt ett håll - från butiken till Google

en: Sync both ways - between Store and Google
sv_SE: Synkronisera åt båda hållen - mellan butiken och Google

en: Sync Preference
sv_SE: Synkroniseringsinställningar

en: Authorization
sv_SE: Autentisering

en: Google Calendar
sv_SE: Google Kalender

en: Settings saved.
sv_SE: Inställningar sparade.

en: WooCommerce Bookings Data Erased.
sv_SE: WooCommerce Bookings-data har tagits bort.

en: Booked order ID
sv_SE: Bokningsbeställnings-ID

en: Booking end
sv_SE: Bokningsslut

en: Booking start
sv_SE: Bokningsstart

en: Booking Number
sv_SE: Bokningsnummer

note: translators: %s: documentation link
en: By using this extension, you may be storing personal data or sharing data with an external service. <a href="%s" target="_blank">Learn more about how this works, including what you may want to include in your privacy policy.</a>
sv_SE: Genom att använda denna utökning kan det hända att du lagrar personuppgifter eller delar data med en extern tjänst. <a href="%s" target="_blank">Lär dig mer om hur detta fungerar, inklusive vad du kanske vill inkludera i din integritetspolicy.</a>

en: WooCommerce Bookings Data
sv_SE: WooCommerce Bookings-data

en: Past Bookings
sv_SE: Tidigare bokningar

en: Upcoming Bookings
sv_SE: Kommande bokningar

en: Today's Bookings
sv_SE: Dagens bokningar

en: All bookings start and end times except where stated differently are displayed in the following timezone:
sv_SE: Alla bokningars start- och sluttider visas i följande tidszon, förutom där annat anges:

en: Bookings
sv_SE: Bokningar

en: Invalid booking.
sv_SE: Ogiltig bokning.

en: Your booking can no longer be cancelled. Please contact us if you need assistance.
sv_SE: Din bokning kan inte längre avbrytas. Kontakta oss om du behöver hjälp.

en: Your booking was cancelled.
sv_SE: Din bokning avbröts.

en: Booking Person Discount (Amount Off Per Person)
sv_SE: Personrabatt för bokning (rabattbelopp per person)

en: A booking that requires confirmation has been removed from your cart. It is not possible to complete the purchased along with a booking that doesn't require confirmation.
sv_SE: En bokning som kräver bekräftelse har tagits bort från din varukorg. Det är inte möjligt att fullborda köp tillsammans med en bokning som inte kräver bekräftelse.

note: translators: Admin notice with list of titles and links to bookable products removed from cart.
en: Bookings for %s have been removed from your cart due to inactivity.
sv_SE: Bokningarna för %s har tagits bort från din varukorg på grund av inaktivitet.

note: translators: Admin notice with title and link to bookable product removed from cart.
en: A booking for %s has been removed from your cart due to inactivity.
sv_SE: En bokning för %s har tagits bort från din varukorg på grund av inaktivitet.

en: End time
sv_SE: Sluttid

en: Ends
sv_SE: Slutar

note: translators: %d: booking duration in hours
en: %d Hour | %d Hours
sv_SE[0]: %d timme
sv_SE[1]: %d timmar

note: translators: %d: booking duration in minutes
en: %d Minute | %d Minutes
sv_SE[0]: %d minut
sv_SE[1]: %d minuter

note: translators: 1: quantity available
en: %d left | %d left
sv_SE[0]: %d kvar
sv_SE[1]: %d kvar

en: Start time
sv_SE: Starttid:

en: Starts
sv_SE: Startar

en: day | days
sv_SE[0]: dag
sv_SE[1]: dagar

note: translators: %s: product duration in minutes
en: &times; %s minutes
sv_SE: &times; %s minuter

note: translators: %s: product duration in hours
en: &times; %s hours
sv_SE: &times; %s timmar

en: Night(s)
sv_SE: Natt/nätter

note: translators: %s: product duration in nights
en: &times; %s nights
sv_SE: &times; %s nätter

note: translators: %s product duration in days
en: &times; %s days
sv_SE: &times; %s dagar

note: translators: %s: product duration in weeks
en: &times; %s weeks
sv_SE: &times; %s veckor

note: translators: %s: product duration in months
en: &times; %s Months
sv_SE: &times; %s månader

en: Store server time:
sv_SE: Butikens servertid:

en: To clear selection, pick a new start date
sv_SE: Välj ett nytt startdatum för att rensa urvalet

en: Please select the options for your booking and make sure duration rules apply.
sv_SE: Välj alternativ för din bokning och kontrollera att varaktighetsreglerna gäller.

en: Dates
sv_SE: Datum

en: Choose an End Date
sv_SE: Välj ett slutdatum

en: Choose a Start Date
sv_SE: Välj ett startdatum

en: This date is available
sv_SE: Detta datum är tillgängligt

en: This date is partially booked - but bookings still remain
sv_SE: Detta datum är delvis bokat - men det finns fortfarande tillgängliga bokningar

en: This date is fully booked and unavailable
sv_SE: Detta datum är fullbokat och otillgängligt

en: This date is unavailable
sv_SE: Detta datum är inte tillgänglig

en: Previous
sv_SE: Föregående

en: Close
sv_SE: Stäng

en: Date
sv_SE: Datum

en: Sorting order.
sv_SE: Sorteringsordning.

en: Quantity of resource.
sv_SE: Resurskvantitet

en: ID of parent bookable product.
sv_SE: ID för överordnad bokningsbar produkt.

en: Name of resource.
sv_SE: Resursnamn.

en: Cost per block of resource.
sv_SE: Kostnad per resursblock.

en: Base cost for resource.
sv_SE: Baskostnad för resurs.

en: To date for availability range.
sv_SE: Till-datum för tillgänglighetsintervall.

en: From date for availability range.
sv_SE: Från-datum för tillgänglighetsintervall.

en: To time for availability range.
sv_SE: Till-tid för tillgänglighetsintervall.

en: From time for availability range.
sv_SE: Från-tid för tillgänglighetsintervall.

en: Priority for how availability rule is applied.
sv_SE: Prioritet för hur tillgänglighetsregeln tillämpas.

en: Whether or not the resource is bookable during the time range.
sv_SE: Huruvida resursen kan bokas eller inte under tidsintervallet.

en: Availability date/time range type string.
sv_SE: Typsträng med datum-/tidsintervall för tillgänglighet.

en: Booking can be cancelled by customer.
sv_SE: Bokningen kan avbrytas av kunden.

en: Days days of week bookings cannot start. Array of numeric day indexes with 0 being Sunday.
sv_SE: Veckodagar som bokningar inte kan starta på. Matris av numeriska dagindex med 0 som söndag.

en: Booking require confirmation.
sv_SE: Bokning kräver bekräftelse.

en: Max bookings per block.
sv_SE: Max antal bokningar per block

en: Base cost.
sv_SE: Baskostnad

en: How the base cost should be modified.
sv_SE: Hur baskostnaden bör modifieras.

en: Block cost.
sv_SE: Blockera kostnad

en: How the block cost should be modified.
sv_SE: Hur blockkostnaden bör modifieras.

en: Date range type.
sv_SE: Typ av datumintervall.

en: Pricing rules.
sv_SE: Prisregler.

en: Min persons which can be booked per booking.
sv_SE: Det lägsta antalet personer som kan bokas per bokning.

en: Max persons which can be booked per booking.
sv_SE: Det högsta antalet personer som kan bokas per bokning.

en: Min duration of units a booking can be.
sv_SE: Det lägsta antalet varaktighetsenheter som en bokning kan ha.

en: Max duration of units a booking can be.
sv_SE: Det högsta antalet varaktighetsenheter som en bokning kan ha.

en: Units for min_date_value.
sv_SE: Enheter för min_date_value.

en: Min amount af min_date_units into the future a block is bookable.
sv_SE: Den lägsta mängden min_date_units i framtiden som ett block är bokningsbart.

en: Min date value combined with min date unit.
sv_SE: Lägsta datumvärde kombinerat med lägsta datumenhet.

en: Units for max_date_value.
sv_SE: Enheter för max_date_value.

en: Max amount af max_date_units into the future a block is bookable.
sv_SE: Den högsta mängden max_date_units i framtiden som ett block är bokningsbart.

en: Max date value combined with max date unit.
sv_SE: Högsta datumvärde kombinerat med högsta datumenhet.

en: Product has restricted days.
sv_SE: Produkten har begränsade dagar.

en: Product has resources defined.
sv_SE: Produkten har definierade resurser.

en: Product has persons defined.
sv_SE: Produkten har definierade personer.

en: Product has different types of persons.
sv_SE: Produkten har olika typer av personer.

en: Each person counts as a booking.
sv_SE: Varje person räknas som en bokning.

en: Will multiply cost by number of persons.
sv_SE: Multiplicerar kostnaden med personantalet.

en: Time of day first block starts.
sv_SE: Tid på dagen som första blocket startar.

en: Customer can pick a range of days on calendar.
sv_SE: Kunden kan välja ett intervall av dagar i kalendern.

en: Size in duration units of each block.
sv_SE: Storlek i varaktighetsenheter för varje block.

en: Unit duration is defined in.
sv_SE: Enhetens varaktighet definieras i.

en: How duration is defined.
sv_SE: Hur varaktigheten definieras.

en: Product cost displayed.
sv_SE: Produktkostnad som visas.

en: If 'available' product is bookable unless made unbookable by availability rules.
sv_SE: Om 'available' kan produkten bokas, såvida inte tillgänglighetsreglerna gör den obokningsbar.

en: Product cost.
sv_SE: Produktkostnad.

en: If true only the first block in checked for availability.
sv_SE: Om det är sant kontrolleras endast det första blocket beträffande tillgänglighet.

en: How many limit units in advance users are allowed to cancel bookings.
sv_SE: Hur många gränsenheter i förväg som användare kan avbryta bokningar.

en: The unit limit is defined in. Valid values are 'month', 'day', 'hour', and 'minute'.
sv_SE: Enhetsgränsen definieras i. Giltiga värden är 'month', 'day', 'hour' och 'minute'.

en: How the calendar will display on the product page. Valid values are 'always_visible' or ''.
sv_SE: Hur kalendern visas på produktsidan. Giltiga värden är 'always_visible' eller ''.

en: Required buffer Period between bookings.
sv_SE: Obligatorisk buffertperiod mellan bokningar.

en: Base cost of each block.
sv_SE: Baskostnad för varje block.

en: Priority of rule.
sv_SE: Prioritet för regel.

en: Rule marks things as bookable or not, 'yes' or 'no'.
sv_SE: Regeln markerar saker som bokningsbara eller inte, 'yes' eller 'no'.

en: Ending day if 'to' is a time.
sv_SE: Slutdag om 'to' är en tid.

en: Starting day if 'from' is a time.,
sv_SE: Startdag om 'from' är en tid.

en: Ending month/day/week inclusive.
sv_SE: Slutmånad/-dag/-vecka, inklusive.

en: Starting month/day/week inclusive.
sv_SE: Startmånad/-dag/-vecka, inklusive.

en: Availability type.
sv_SE: Tillgänglighetstyp.

en: Availability rules defined on product level.
sv_SE: Tillgänglighetsregler definierade på produktnivå.

en: Apply adjacent buffers.
sv_SE: Tillämpa intilliggande buffertar.

en: Limit result set to products assigned a specific resource ID.
sv_SE: Begränsa resultatuppsättningen till produkter som tilldelats ett visst resurs-ID.

en: Not a bookable product
sv_SE: Inte en bokningsbar produkt

en: Whether to bypass trash and force deletion.
sv_SE: Om kassering ska förbikopplas och borttagning ska påtvingas.

en: Unique identifier for the resource.
sv_SE: Unik identifierare för resursen.

en: Sorry, you are not allowed to access this tab.
sv_SE: Du har inte behörighet att visa den här fliken.

note: translators: %s: file extension
en: Attach %s file
sv_SE: Bifoga %s-fil

en: Attachment
sv_SE: Fixering

en: The following tags can be inserted in your message/subject and will be replaced dynamically
sv_SE: Följande taggar kan infogas i ditt meddelande / ämne och kommer att ersättas dynamiskt

en: The message you wish to send
sv_SE: Meddelandet som du vill skicka

en: Message
sv_SE: Meddelande

en: Email subject
sv_SE: E-postämne

en: Subject
sv_SE: Ämne

en: Select a booking product...
sv_SE: Välj en bokningsprodukt ...

en: Booking Product
sv_SE: Bokningsprodukt

note: translators: 1: starting strong tag 2: closing strong tag 3: starting a href tag 4: closing a href tag
en: You may send an email notification to all customers who have a %1$sfuture%2$s booking for a particular product. This will use the default template specified under %3$sWooCommerce > Settings > Emails%4$s.
sv_SE: Du kan skicka ett e-postmeddelande till alla kunder som har en %1$sframtida%2$s bokning för en viss produkt. Detta kommer att använda standardmallen som anges i %3$sWooCommerce > Inställningar > E-postmeddelanden%4$s.

en: Next
sv_SE: Nästa

en: Don't create an order for this booking.
sv_SE: Skapa inte en beställning för den här bokningen.

en: Assign this booking to an existing order with this ID:
sv_SE: Tilldela denna bokning till en befintlig beställning med detta ID:

en: Create a new corresponding order for this new booking. Please note - the booking will not be active until the order is processed/completed.
sv_SE: Skapa en ny motsvarande beställning för den här nya bokningen. Observera - bokningen är inte aktiv förrän beställningen har behandlats/slutförts.

en: Create Order
sv_SE: Skapa en order

en: Select a bookable product...
sv_SE: Välj en bokningsbarprodukt ...

en: Bookable Product
sv_SE: Bokningbarprodukt

en: You can create a new booking for a customer here. This form will create a booking for the user, and optionally an associated order. Created orders will be marked as pending payment.
sv_SE: Du kan skapa en ny bokning för en kund här. Detta formulär kommer att skapa en bokning för användaren, och eventuellt en tillhörande beställning. Skapad order kommer att markeras som i avvaktande betalning.

en: Booking Data
sv_SE: Bokningsdata

en: Save Changes
sv_SE: Spara ändringar

en: Past availability are hidden from this list.
sv_SE: Tidigare tillgänglighet är dold från listan.

en: Title
sv_SE: Rubrik

en: This section will set the availability of your store (ie Open and closed hours). All bookable products will adopt your store's availability.
sv_SE: Den här sektionen anger tillgängligheten för din butik (dvs. dina öppettider). Alla bokningsbara produkter antar din butiks tillgänglighet.

en: Settings saved
sv_SE: Inställningar sparades

note: translators: %s: Additional note added to a booking.
en: Note: %s
sv_SE: Anteckning: %s

en: Resources:
sv_SE: Resurser:

en: Day
sv_SE: Dag

en: Month
sv_SE: Månad

en: Schedule
sv_SE: Tidsinställ

en: Today
sv_SE: Idag

en: All Resources
sv_SE: Alla resurser

en: All Products
sv_SE: Alla produkter

en: Filter By
sv_SE: Filtrera efter

en: Manage Resources
sv_SE: Hantera resurser

en: New resource
sv_SE: Ny resurs

en: Add/link Resource
sv_SE: Lägg till/länka resurs

en: Resources are used if you have multiple bookable items, e.g. room types, instructors or ticket types. Availability for resources is global across all bookable products.
sv_SE: Resurser används om du har flera bokningsbara artiklar, t.ex. rumstyper, instruktörer eller biljetttyper. Tillgängligheten för resurser är global för alla bokningsbara produkter.

en: Customer selected resources allow customers to choose one from the booking form.
sv_SE: Kundvalda resurser gör det möjligt för kunder att välja en resurs från bokningsformuläret.

en: Automatically assigned
sv_SE: Automatiskt tilldelade

en: Customer selected
sv_SE: Kund vald

en: Resources are...
sv_SE: Resurser är ...

en: The label shown on the frontend if the resource is customer defined.
sv_SE: Etiketten visas i frontend om resursen är kund definierade.

en: Label
sv_SE: Etikett

en: Type
sv_SE: Typ

en: Edit resource
sv_SE: Redigera resurs

en: Remove
sv_SE: Ta bort

en: All matching rules will be applied to the booking.
sv_SE: Alla matchande regler kommer att tillämpas på bokningen.

en: Enter a cost for this rule. Applied to each booking block.
sv_SE: Ange en kostnad för den här regeln. Tillämpas på varje bokningsblock.

en: Enter a cost for this rule. Applied to the booking as a whole.
sv_SE: Ange en kostnad för den här regeln. Tillämpas på bokningen som helhet.

en: The cost is displayed to the user on the frontend. Leave blank to have it calculated for you. If a booking has varying costs, this will be prefixed with the word "from:".
sv_SE: Kostnaden visas för användaren i front-end. Lämna tomt för att få den beräknad åt dig. Om en bokning har varierande kostnader kommer beloppet att föregås av ordet "från:".

en: Display cost
sv_SE: Visa kostnad

en: This is the cost per block booked. All other costs (for resources and persons) are added to this.
sv_SE: Detta är kostnaden per block bokad. Alla övriga kostnader (för resurser och personer) läggs till detta.

en: Block cost
sv_SE: Blockera kostnad

en: One-off cost for the booking as a whole.
sv_SE: Engångskostnaden för bokning som helhet.

en: Base cost
sv_SE: Baskostnad

en: Date Range with time
sv_SE: Datumintervall med tid

en: Block count
sv_SE: Antal block

en: Person count
sv_SE: Antal personer

en: Time Range
sv_SE: Intervall tid

en: Add Person Type
sv_SE: Lägg till persontyp

en: Expand all
sv_SE: Expandera alla

en: Close all
sv_SE: Stäng allt

en: Person types
sv_SE: Persontyper

en: Person types allow you to offer different booking costs for different types of individuals, for example, adults and children.
sv_SE: Person typer gör att du kan erbjuda olika bokningskostnader för olika typer av individer, till exempel, vuxna och barn.

en: Enable person types
sv_SE: Aktivera persontyper

en: Enable this to count each person as a booking until the max bookings per block (in availability) is reached.
sv_SE: Aktivera detta för att räkna varje person som en bokning tills det maximala antalet bokningar per block (i tillgänglighet) har uppnåtts.

en: Count persons as bookings
sv_SE: Räkna personer som bokningar

en: Enable this to multiply the entire cost of the booking (block and base costs) by the person count.
sv_SE: Aktivera detta för att multiplicera hela bokningskostnaden (block- och baskostnader) med personantalet.

en: Multiply all costs by person count
sv_SE: Multiplicera alla kostnader per person

en: The maximum number of persons per booking.
sv_SE: Det maximala antalet personer per bokning.

en: Max persons
sv_SE: Max personer

en: The minimum number of persons per booking.
sv_SE: Minsta antal personer per bokning.

en: Min persons
sv_SE: Min personer

en: Description
sv_SE: Beskrivning

en: Block Cost
sv_SE: Blockera kostnad

en: Base Cost
sv_SE: Baskostnad

en: Person Type Name
sv_SE: Persontyp Namn

en: Click to toggle
sv_SE: Klicka för att slå på/av

en: Unlink
sv_SE: Avlänka

en: before the start date.
sv_SE: före startdatumet.

en: Booking can be cancelled until
sv_SE: Bokningar kan avbrytas fram till

en: Check this box if the booking can be cancelled by the customer after it has been purchased. A refund will not be sent automatically.
sv_SE: Markera den här rutan om bokningen kan avbrytas av kunden efter att den har köpts. Återbetalning skickas inte automatiskt.

en: Can be cancelled?
sv_SE: Kan avbrytas?

en: Check this box if the booking requires admin approval/confirmation. Payment will not be taken during checkout.
sv_SE: Markera denna ruta om bokningen kräver admin godkännande / bekräftelse. Betalning kommer ej att tas i kassan.

en: Requires confirmation?
sv_SE: Kräver bekräftelse?

en: Calendar always visible
sv_SE: Kalendern är alltid synlig

en: Display calendar on click
sv_SE: Visa kalendern vid klick

en: Choose how the calendar is displayed on the booking form.
sv_SE: Välj hur kalendern visas i bokningsformuläret.

en: Calendar display mode
sv_SE: Visningsläge för kalender

en: Lets the user select a start and end date on the calendar - duration will be calculated automatically.
sv_SE: Låter användaren välja ett start- och slutdatum i kalendern - varaktigheten beräknas automatiskt.

en: Enable Calendar Range Picker?
sv_SE: Aktivera kalenderintervallsväljaren?

en: The maximum allowed duration the user can input.
sv_SE: Maximalt tillåten längd användaren kan ange.

en: Maximum duration
sv_SE: Maximun varaktighet

en: The minimum allowed duration the user can input.
sv_SE: Minsta tillåtna längd användaren kan ange.

en: Minimum duration
sv_SE: Minimun varaktighet

en: Minute(s)
sv_SE: Minut(er)

en: Customer defined blocks of
sv_SE: Kunddefinierade block av

en: Fixed blocks of
sv_SE: Fasta block av

en: Booking duration
sv_SE: Bokningens varaktighet

en: Restrict the days of the week that are able to be selected on the calendar; this will not affect your availability. For more information on restricting start and end days you can
sv_SE: Begränsa vilka veckodagar som kan väljas i kalendern. Detta påverkar inte din tillgänglighet. För mer information om att begränsa start- och slutdagar kan du

en: Restrict selectable days?
sv_SE: Begränsa valbara dagar?

en: view our documentation here.
sv_SE: se vår dokumentation här.

en: First block starts at...
sv_SE: Första blocket börjar ...

en: This option affects how bookings are checked for availability.
sv_SE: Det här alternativet påverkar hur bokningar kontrolleras beträffande tillgänglighet.

en: The starting block only
sv_SE: Endast startblocket

en: All blocks being booked
sv_SE: Alla block som bokas

en: Check rules against...
sv_SE: Kontrollera regler mot...

en: This option affects how you use the rules below.
sv_SE: Detta alternativ påverkar hur du använder reglerna nedan.

en: not-available by default
sv_SE: ej tillgängliga som standard

en: available by default
sv_SE: tillgängliga som standard

en: All dates are...
sv_SE: Alla datum är...

en: By default buffer period applies forward into the future of a booking. Enabling this option will apply adjacently (before and after Bookings).
sv_SE: Som standard gäller buffertperioden framåt för en bokning. Om det här alternativet aktiveras kommer det att gälla för intilliggande (före och efter bokningar).

en: Adjacent Buffering?
sv_SE: Intilliggande buffring?

en: between bookings
sv_SE: mellan bokningar

en: Require a buffer period of
sv_SE: Kräv en buffertperiod på

en: Maximum block bookable
sv_SE: Högsta bokningsbara block

en: into the future
sv_SE: in i framatiden

en: Hour(s)
sv_SE: Timme(ar)

en: Day(s)
sv_SE: Dag(ar)

en: Week(s)
sv_SE: Vecka(or)

en: Month(s)
sv_SE: Månad(er)

en: Minimum block bookable
sv_SE: Lägsta bokningsbara block

en: The maximum bookings allowed for each block. Can be overridden at resource level.
sv_SE: De maximala bokningar som tillåts för varje block. Kan överskridas på resursnivå.

en: Max bookings per block
sv_SE: Max antal bokningar per block

en: Yes
sv_SE: Ja

en: No
sv_SE: Nej

en: Invalid recurring rule
sv_SE: Ogiltig återkommande regel

en: , except
sv_SE: , förutom

en: Repeating
sv_SE: Upprepas

en: to
sv_SE: till

en: Date Range with recurring time
sv_SE: Datumintervall med återkommande tid

en: Time Range (all week)
sv_SE: Tidsintervall (hela veckan)

en: Time Ranges
sv_SE: Tidsintervall

en: Range of days
sv_SE: Intervall dagar

en: Range of weeks
sv_SE: Intervall veckor

en: Range of months
sv_SE: Intervall månader

en: Date range with time
sv_SE: Datumintervall med tid

en: Date range
sv_SE: Datumintervall

en: Google Event
sv_SE: Google-händelse

en: Google Recurring Event
sv_SE: Återkommande Google-händelse

note: translators: 1: week number
en: Week %s
sv_SE: Vecka %s

en: Sunday
sv_SE: söndag

en: Saturday
sv_SE: lördag

en: Friday
sv_SE: fredag

en: Thursday
sv_SE: torsdag

en: Wednesday
sv_SE: onsdag

en: Tuesday
sv_SE: tisdag

en: Monday
sv_SE: måndag

en: December
sv_SE: december

en: November
sv_SE: november

en: October
sv_SE: oktober

en: September
sv_SE: september

en: August
sv_SE: augusti

en: July
sv_SE: juli

en: June
sv_SE: juni

en: May
sv_SE: maj

en: April
sv_SE: april

en: March
sv_SE: mars

en: February
sv_SE: februari

en: January
sv_SE: januari

en: Classic Mode
sv_SE: Klassiskt läge

en: Calendar Mode
sv_SE: Kalenderläge

note: translators: %s: Number of posts that have expired
en: Removed %s expired In Cart booking(s).
sv_SE: %s utgången/utgångna bokning(ar) har tagits bort från varukorgen.

en: Save/update the booking
sv_SE: Spara / uppdatera bokning

en: Save Booking
sv_SE: Spara bokning

en: Move to trash
sv_SE: Flytta till papperskorgen

en: Booking actions
sv_SE: Bokningsåtgärder

note: translators: 0: number of bookings that require confirmation, 1: number of bookings that require confirmation
en: <strong>%s booking(s)</strong> require confirmation | <strong>%s booking(s)</strong> require confirmation
sv_SE[0]: <strong>%s bokning(ar)</strong> kräver bekräftelse
sv_SE[1]: <strong>%s bokning(ar)</strong> kräver bekräftelse

note: translators: 0: number of bookings, 1: number of bookings
en: <strong>%s booking(s)</strong> new bookings this month | <strong>%s booking(s)</strong> new bookings this month
sv_SE[0]: <strong>%s bokning(ar)</strong> nya bokningar den här månaden
sv_SE[1]: <strong>%s bokning(ar)</strong> nya bokningar den här månaden

en: Qty
sv_SE: Antal

en: Pricing
sv_SE: Prissättning

en: Duration
sv_SE: Varaktighet

en: Cost
sv_SE: Kostnad

en: Calendar Connection
sv_SE: Kalenderanslutning

en: Timezones
sv_SE: Tidszoner

en: Store Availability
sv_SE: Butikens tillgänglighet

en: Notification sent successfully
sv_SE: Meddelande lyckades

en: Please enter a subject
sv_SE: Ange ett ämne

en: Please enter a message
sv_SE: Knappa in ett meddelande

en: Please choose a product
sv_SE: Välj en produkt

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Send Notification
sv_SE: Skicka meddelande

en: Calendar
sv_SE: Kalender

en: Add Booking
sv_SE: Lägg till bokning

en: Add a bookable product
sv_SE: Lägg till en bokningsbar produkt

en: Set my availability
sv_SE: Ange min tillgänglighet

en: To get set up, you'll need to set your availability or add a bookable product.
sv_SE: För att komma igång måste du ange din tillgänglighet eller lägga till en bokningsbar produkt.

en: You're almost ready to take bookings!
sv_SE: Du är nästan redo att ta emot bokningar!

en: End time (local timezone):
sv_SE: Sluttid (lokal tidszon):

en: Start time (local timezone):
sv_SE: Starttid (lokal tidszon):

en: End time:
sv_SE: Sluttid:

en: Start time:
sv_SE: Starttid:

en: Check this box if the booking is for all day.
sv_SE: Markera denna ruta om bokningen är för hela dagen.

en: All day booking:
sv_SE: Heldagsbokning:

en: End date:
sv_SE: Slutdatum:

en: Start date:
sv_SE: Startdatum:

en: Booking date &amp; time
sv_SE: Bokningsdatum och tid

en: Parent booking ID:
sv_SE: Överordnat boknings-ID:

en: Booked product:
sv_SE: Bokad produkt:

en: Booking specification
sv_SE: Bokning specifikation

[ctx: Admin booking guest placeholder]
note: translators: 1: guest name
en: Guest (%s)
sv_SE: Gäst (%s)

en: Guest
sv_SE: Gäst

en: Customer:
sv_SE: Kund:

en: Booking status:
sv_SE: Bokning status:

en: h
sv_SE: t

en: Date created:
sv_SE: Datum skapad:

en: General details
sv_SE: Allmänna detaljer

note: translators: 1: bookings addon title
en: Booking type: %s
sv_SE: Bokningstyp: %s

note: translators: 1: href to order id
en: Linked to order %s.
sv_SE: Länkad till beställning %s.

note: translators: 1: booking id
en: Booking #%s details
sv_SE: Detaljer för bokning #%s

note: translators: 1: product type
en: This booking is missing a required add-on (product type: %s). Some information is shown below but might be incomplete. Please install the missing add-on through the plugins screen.
sv_SE: Den här bokningen saknar en obligatorisk utökning (produkttyp: %s). Viss information visas nedan, men den kan vara ofullständig. Installera den saknade utökningen på skärmen Tillägg.

en: It appears the booking product associated with this booking has been removed.
sv_SE: Det verkar som om bokningsprodukten som är associerad med den här bokningen har tagits bort.

note: translators: 1: maximum bookable date
en: This booking is scheduled over the product's allowed max booking date (%s). Please ensure this is correct.
sv_SE: Den här bokningen är schemalagd över produktens högsta tillåtna bokningsdatum (%s). Kontrollera att detta är korrekt.

en: This booking is scheduled over 2 years into the future. Please ensure this is correct.
sv_SE: Den här bokningen är schemalagd över 2 år in i framtiden. Kontrollera att detta är korrekt.

en: Booking Details
sv_SE: Bokningsdetaljer

en: Phone:
sv_SE: Telefon:

en: No billing address set.
sv_SE: Faktureringsadress saknas.

en: Address:
sv_SE: Adress:

en: Email:
sv_SE: E-post:

en: Name:
sv_SE: Namn:

en: Customer details
sv_SE: Kunduppgifter

en: Error: Could not create item
sv_SE: Fel: Kunde inte skapa objektet

en: Error: Could not create order
sv_SE: Fel: Det gick inte att skapa ordern

en: Invalid order ID provided
sv_SE: Ogiltigt beställnings-ID angivet

en: Please choose a bookable product
sv_SE: Välj en bokningsbar produkt

en: Error - please try again
sv_SE: Fel - försök igen

en: All Bookable Products
sv_SE: Alla bokade produkter

en: Confirm
sv_SE: Bekräfta

en: View
sv_SE: Överblick

note: translators: 1: a href to booking id
en: Booking #%d
sv_SE: Bokning #%d

en: End Date
sv_SE: Slutdatum

en: Start Date
sv_SE: Startdatum

en: Booked By
sv_SE: Bokad av

en: # of Persons
sv_SE: Antal personer

en: Booked Product
sv_SE: Bokad produkt

en: Booking Title
sv_SE: Bookingstitel

note: translators: 1: number of booking statuses change
en: %1$s booking status changed. | %1$s booking statuses changed.
sv_SE[0]: %1$s bokningsstatus har ändrats.
sv_SE[1]: %1$s bokningsstatusar har ändrats.

en: Mark bookings as unpaid
sv_SE: Markera bokningar som obetalda

en: Mark bookings as paid
sv_SE: Markera bokningar som betalda

en: Cancel bookings
sv_SE: Avbryt bokning

en: Unconfirm bookings
sv_SE: Avboka

en: Confirm bookings
sv_SE: Bekräfta bokningar

en: Resource #
sv_SE: Resurs #

en: Booked by
sv_SE: Bokad av

en: Person(s)
sv_SE: Person(er)

note: translators: 1: number of bookings that are not displayed on calendar day
en: %d more
sv_SE: %d till

en: (From Google Calendar)
sv_SE: (Från Google Kalender)

note: translators: 1: start time, 2: end time translators: 1: start time 2: end time
en: All Day
sv_SE: Hela dagen

en: Cheatin&#8217; huh?
sv_SE: Fuskar du, va?

en: No blocks available.
sv_SE: Inga block tillgängliga.

en: Please enter a valid date.
sv_SE: Ange ett giltigt datum.

en: Booking cost
sv_SE: Bokningskostnad

en: This booking is unavailable.
sv_SE: Denna bokning är inte tillgänglig.

en: You have taken too long. Please go back and retry.
sv_SE: Du har tagit för lång tid. Gå tillbaka och försök igen.

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
sv_SE: Du har inte tillräcklig behörighet för att komma åt denna sida.

en: Unable to add resource
sv_SE: Det gick inte att lägga till resursen

en: The resource has already been linked to this product
sv_SE: Resursen har redan länkats till den här produkten

en: Enable this if this bookable product has multiple bookable resources, for example room types or instructors.
sv_SE: Aktivera detta om produkten har flera bokningsbara resurser, exempelvis rumstyper eller instruktörer.

en: Has resources
sv_SE: Har resurser

en: Enable this if this bookable product can be booked by a customer defined number of persons.
sv_SE: Aktivera detta om produkten kan bokas av en kunds definierat antal personer.

en: Has persons
sv_SE: Har personer

en: Resource
sv_SE: Resurs

en: Customer
sv_SE: Kund

en: View details
sv_SE: Visa detaljer

en: Enter a name for the new resource
sv_SE: Ange ett namn för den nya resursen

en: days
sv_SE: dagar

en: hours
sv_SE: timmar

en: minutes
sv_SE: minuter

en: Are you sure you want to remove this resource?
sv_SE: Säker att du vill radera denna resurs?

en: Are you sure you want to remove this person type?
sv_SE: Säker att du vill radera persontypen?

en: Bookable product
sv_SE: Bokningsbarprodukt

en: Booking submitted.
sv_SE: Bokning skickad.

en: Booking saved.
sv_SE: Bokning sparad.

en: Custom field deleted.
sv_SE: Anpassat fält borttaget.

en: Custom field updated.
sv_SE: Anpassat fält uppdaterat.

en: Booking updated.
sv_SE: Bokning uppdaterad.

en: Persons
sv_SE: Personer

en: Costs
sv_SE: Kostnad

en: Availability
sv_SE: Tillgänglighet

en: Resources
sv_SE: Resurser

en: This tool will clear all expired In Cart bookings.
sv_SE: Det här verktyget rensar alla utgångna bokningar från varukorgen.

en: Clear
sv_SE: Rensa

en: Clear expired In Cart bookings
sv_SE: Rensa utgångna bokningar från varukorgen

en: This tool will clean the person types that are not used by any booking or a product.
sv_SE: Det här verktyget rensar persontyper som inte används av någon bokning eller produkt.

en: Clean Person Types
sv_SE: Rensa persontyper

en: Clean unused Person Types from DB
sv_SE: Rensa oanvända persontyper från DB

en: Bookings Addons
sv_SE: Utökningar för bokningar

en: Add Range
sv_SE: Lägg till intervall

en: Priority
sv_SE: Prioritet

en: If not bookable, users won't be able to choose this block for their booking.
sv_SE: Om ej bokningsbar, kommer användarna inte att kunna välja detta block för sin bokning.

en: Bookable
sv_SE: Bokningsbar

en: Range
sv_SE: Intervall

en: Range type
sv_SE: Intervalltyp

en: The quantity of this resource available at any given time.
sv_SE: Mängden av denna resurs som är tillgänglig vid varje given tidpunkt.

en: Available Quantity
sv_SE: Tillgänglig kvantitet

en: Resource details
sv_SE: Resursdetaljer

en: Edit
sv_SE: Redigera

en: Actions
sv_SE: Åtgärder

en: Parent products
sv_SE: Överordnad produkt

en: Name
sv_SE: Namn

en: Bookable resource name
sv_SE: Namn på bokningsbar resurs

note: Description of the plugin
en: Setup bookable products such as for reservations, services and hires.
sv_SE: Konfigurera bokningsbara produkter, t.ex. för reservationer, tjänster och uthyrningar.
